در یک سال گذشته اتفاق افتاد:

صرفه جویی حدود 800 هزار متر مکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی در شهرستان بافق و بهاباد

رئیس اداره منابع آب شهرستان های بافق و بهاباد از صرفه جویی حدود 800 هزار متر مکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی در سال1402 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، سید محمد حسن سعیدی رئیس اداره منابع آب شهرستان های بافق و بهاباد گفت: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی و با همکاری گروه گشت و بازرسی این اداره، در سال ۱۴۰۲ تعداد 3 حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و پر شد که این امر صرفه جویی 800 هزار متر مکعب آب را در پی داشت.

وی افزود: همچنین 6 مورد قطع برق و پلمپ منصوبات انجام شد.

سعیدی با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این دو شهرستان برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب زیر زمینی و سطحی اظهار داشت: این اداره با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص نصب کنتور های هوشمند در دو بخش کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: 82 در صد از چاه های صنعتی و 93 درصد از چاه های کشاورزی این دو شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شدند و برای سومین سال پیاپی طرح تحویل حجمی آب کشاورزی با همکاری کلیه ی بهره برداران به طور کامل انجام شد.

رئیس اداره منابع آب شهرستان های بافق و بهاباد افزود: در راستای مشارکت همگانی مردم و مسئولین در حفاظت بیشتر از منابع آب، تعداد 2 جلسه شورای حفاظت از منابع آب در سطح دو شهرستان تشکیل گردیده است.

کد خبر: 3367
  تاریخ خبر : 1403/02/08
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/02/08
 روابط عمومی
 106