اقدامات پیشگیرانه سیل در شهرستان های خاتم و مروست

رئیس اداره منابع آب شهرستان های خاتم و مروست از انجام اقدامات پیشگیرانه سیل در این دو شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، مهدی حیدری رئیس اداره منابع آب شهرستان های خاتم و مروست با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور و استان اظهار داشت: لایروبی بند بوروئیه (کرخنگان) و بند شماره 1 هرات، ترمیم و بهسازی آبگیر بند 2 و دستک آن و نصب دریچه های تنظیم سیلاب در ورودی این بند و همچنین ترمیم و بهسازی سرریز بند بوروئیه (کرخنگان) و تعمیر لوله خروجی این بند از مهم ترین اقدامات شهرستان خاتم جهت مواجهه با سیل احتمالی بوده است.
وی در ادامه افزود: لایروبی رودخانه های مرکز و اطراف روستای چاهک و لایروبی و ترمیم دیواره رودخانه در محل دهانه ورودی و خروجی پلهای خطر ساز در ورودی روستای چاهک و ۵ کیلومتری شهر هرات به منظور بالابردن ایمنی و آبگذری بهتر سیلاب از دیگر اقدامات انجام شده در این شهرستان بوده است. این مقام مسئول در ادامه تصریح کرد:تعمیر و بهسازی دیواره آبگیر ورودی بند های 1 و 2 مروست و همچنین لایروبی این بندها از جمله اقداماتی بوده اند که در شهرستان مروست انجام شده است.
حیدری به لایروبی رودخانه های شهرستان مروست اشاره کرد و گفت: لایروبی رودخانه های ترکان، چنارناز، مروست و همچنین لایروبی دهانه ورودی و خروجی پل های خطر ساز در منطقه ترکان نیز در این راستا صورت گرفته است.
وی در پایان گفت: انجام این اقدامات به معنی ایمنی کامل از خطرات سیل نیست و همشهریان باید در زمان وقوع سیل نکات ایمنی از جمله دوری از محل عبور سیلاب و عدم توقف و اتراق در بستر و حریم رودخانه ها را رعایت نمایند و به محض مشاهده سیلاب در بالادست شهرها، روستاها و مراکز جمعیتی به مقامات محلی اطلاع رسانی نمایند.

کد خبر: 3342
  تاریخ خبر : 1403/01/28
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/01/29
 روابط عمومی
 159