در راستای کاهش افت آبهای زیرزمینی:

۹۷ درصد از چاه های کشاورزی و 64 درصد از چاه های صنعتی شهرستان خاتم مجهز به کنتور هوشمند شدند

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد از تجهیز ۹۷درصدچاههای کشاورزی و ۶۴درصد چاههای صنعتی به کنتور هوشمند خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، محمد مهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خاتم  که در راستای رویداد آبی این شهرستان برگزار شد با تاکید بر اینکه در مجموع بر روی 299 حلقه چاه در شهرستان خاتم کنتور هوشمند نصب شده است ، گفت: در این شهرستان 97 درصد از چاه های کشاورزی و 64 درصد از چاه های صنعتی مجهز به کنتور هوشمند شدند که با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال باقی مانده این چاه ها به کنتور هوشمند مجهز خواهند شد.

وی افزود: در دشت های هرات و چاهک – شهریاری سالیانه 48 و 97 سانتیمتر افت سطح آب وجود دارد.

وی با بیان اینکه در سال 1395 سطح افت آب در دشت چاهک – شهریاری یک متر و بیست سانتیمتر بوده است، افزود: با تدابیر اندیشیده شده و مدیریت مصرف و نصب کنتور های هوشمند از افت بیشتر سطح آب در این شهرستان جلوگیری شد.

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با اشاره به اینکه میزان بارندگی در شهرستان خاتم نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته افزایش داشته است، ابراز کرد: میزان کل بارش در شهرستان خاتم تا اول مرداد سالجاری  142 میلیمتر بوده است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد ابراز کرد: برای راه اندازی صنعت های کم آبخواه در شهرستان خاتم هیچ مشکلی وجود ندارد و صنایع با مصرف زیر ۲۵ متر مکعب در شبانه روز امکان تخصیص وجود دارد.

علی اکبریان فرماندار شهرستان خاتم با بیان اینکه کشاورزی هویت و اصالت مردم این شهرستان است، گفت: شغل حداکثر مردم این شهرستان کشاورزی است و معیشت مردم این منطقه به کشاورزی گره خورده است.

وی افزود: مدیریت مصرف آب و افزایش بهره وری از سوی کشاورزان شهرستان خاتم در حال انجام است ولی پیشرفت کشاورزی برای همه مردم و مسئولان شهرستان بسیار مهم است. 

درادامه رویداد آبی شهرستان خاتم ، مدیرعامل و معاون حفاظت از منابع آب شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با کشاورزان این شهرستان دیدار و دستوراتی در راستای رفع مشکل کشاورزان صادر کردند.

 همچنین مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد با امام جمعه شهرستان خاتم دیدار و گفتگو کرد و از مزارع کشاورزی روستای کوشک این شهرستان بازدید بعمل آورد.

محمد مهدی جوادیان زاده به همراه معاونین همچنین از سد هرات بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند پایانی ساخت این سد جهت بهره برداری در آینده نزدیک قرار گرفتند.

کد خبر: 3167
  تاریخ خبر : 1402/05/19
  آخرین به‌روزرسانی : 1402/05/19
 روابط عمومی
 307