کاهش 57 درصدی مصرف آب و گاز و 16 درصدی مصرف برق در شرکت سهامی آب منطقه ای یزد

مسئول انرژی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد از کاهش و صرفه جویی 57 درصدی مصرف آب و گاز و 16 درصدی مصرف برق نسبت به مدت مشابه 6 سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد،اصغر عرفانی راد مسئول انرژی این شرکت با بیان اینکه مصرف آب شرکت آب منطقه ای در 6سال گذشته به میزان 57 درصد کاهش داشته است، گفت: مصرف آب شرکت سهامی آب منطقه ای یزد از هشت هزار و 120 متر مکعب در  سال 97، به چهار هزار و 706 متر مکعب در سال 1402 رسیده است.

وی افزود: از جمله تمهیدات لازم برای کاهش مصرف آب با همکاری اداره تدارکات و خدمات و پشتیبانی شرکت ، از آب غیر شرب به وسیله تانکر جهت مصرف سیستم تاسیسات و فضای سبز استفاده می شود.

مسئول انرژی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد به نصب دستگاه تصفیه آب مغناطیسی به جای منبع تصفیه آب معمولی اشاره کرد و گفت: استفاده از سیستم آبیاری هوشمند و قطره ای و  نصب شیرهای الکترونیکی از دیگر تمهیدات لازم بوده است که در حال حاضر کلیه کولرهای آبی در ساختمانهای شهرستانها دارای سایه بان است.

عرفانی راد همچنین ابراز کرد: در سال 1402 سیستم هوشمند سازی در ساختمان شرکت نصب شده که  مصرف گاز را نسبت به سال 1400 حدود 30 درصد کاهش داده است.

وی خاطر نشان کرد: با استفاده از سیستم گرمابان نصب شده بر روی ساختمان شرکت، در زمان 128روز(فصل زمستان)، معادل حدود۲۷ هزار و۷۰۰متر مکعب گاز (در حدود49.7%) صرفه جویی شده است.

عرفانی راد همچنین گفت: صرفه جویی ریالی بدست آمده ناشی از این سیستم در این بازه معادل۸۵ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بوده است.

مسئول انرژی شرکت آب منطقه ای یزد در پایان اظهارکرد: با تلاش رئیس اداره تدارکات و خدمات پشتیبانی این شرکت، قرارداد  55 کیلو وات انرژی تجدید ناپذیر از طریق پنل خورشیدی در ساختمان ستادی منعقد گردیده که تا پایان تیر ماه سالجاری اجرا می شود.

شایان ذکر است سیستم هوشمند سازی برجهای خنک کننده که مصرف بالای آب و برق دارد در حال انجام است که تا 40 درصد مصرف را کاهش می دهد.

 

کد خبر: 3419
  تاریخ خبر : 1403/03/13
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/13
 روابط عمومی
 74