در دوران ریاست سید شهیدان اهل خدمت رقم خورد:

بزرگترین پروژه های غیرسازه ای آبی در استان یزد

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد از پروژه های مهم غیرسازه ای آبی استان یزد در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، جواد محجوبی مدیرعامل این شرکت با اشاره به آغاز به کار بازار آب استان یزد در دشت یزد - اردکان در اسفند ماه سال گذشته گفت: بازار آب یکی از راهکارهای مهم برای مدیریت عرضه و تقاضا و تأمین آب برای متقاضیان از محل بهره‌وری و کاهش اتلاف مصرف بهره‌برداران است.

وی هدف از راه اندازی بازار در استان را کاهش تنش آبی بخش کشاورزی، تولید و صنعتی، ارتقا بهره وری آب، کمک به احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از بازار غیررسمی آب دانست.

رشد چشمگیر اقدامات حفاظتی

محجوبی به اقدامات حفاظتی شرکت در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: رشد تجهیز کنتور های هوشمند چاه های کشاورزی از 81 درصد به 95 درصد و رشد کنتور هوشمند چاه های صنعتی از 23 درصد به 85 درصد از دستاوردهای دولت سیزدهم است.

کسب رتبه برتر مهندسی رودخانه ها  

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای یزد ابراز کرد: مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها به طول 189 کیلومتر از رودخانه های استان انجام شده است.

محجوبی با اشاره به لایروبی 80 کیومتری رودخانه های استان در دولت شهید خدمت گفت: انجام عملیات لایروبی رودخانه های استان باعث کاهش خطر و مدیریت سیل در استان یزد شد.

محیط زیست و کیفیت منابع آب دغدغه های مهم

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای یزد همچنین اظهارداشت: 80 واحد آلاینده شناسایی و اقدامات سازمانی و فراسازمانی جهت رفع آلودگی انجام شد.

محجوبی با اشاره به پایش کیفیت 100 منبع آب شرب در سطح استان، خاطر نشان کرد: جهت آگاهی و اطلاع رسانی از آلودگی منابع آب بروشور های مختلفی در این زمینه چاپ و توزیع شده است.

رتبه برتر استان یزد در اجرای پروژه های بهره وری

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد همچنین گفت: از سال 1400 و همزمان با شروع دولت مردمی سیزدهم، اجرای پروژه ارتقاء بهره وری این شرکت با جدیت آغاز شد.

یزد پیشرو در اجرای بازتخصیص آب صنایع با آبهای غیرمتعارف

محجوبی در ادامه ابراز کرد: در استان یزد و به استناد بند ع تبصره ۸ قانون بودجه سال ‌ ۱۴۰۲، ۳۱ صنعت باید از آب غیرمتعارف استفاده کنند. بسیاری از این صنایع مشمول باید تا پایان شهریور سال ۱۴۰۴ از آب غیر متعارف استفاده نمایند.

محجوبی در پایان با اشاره به اینکه کلیه این اقدامات در دوران ریاست شهید خدمت انجام شده است ،شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه را پاداش یک عمر خدمت خالصانه برای نظام دانست.

کد خبر: 3407
  تاریخ خبر : 1403/03/03
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/03
 روابط عمومی
 120