در شهرستان های تفت و مهریز اتفاق افتاد:

جلوگیری از اضافه برداشت حدود 2 میلیون متر مکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی در یک سال گذشته

رئیس اداره منابع آب شهرستان های تفت و مهریز از صرفه جویی حدود 2 میلیون متر مکعب آب با انجام اقدامات حفاظتی این اداره در یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای یزد، حسین ابراهیمی رئیس اداره منابع آب شهرستان های تفت و مهریز با اشاره به اهمیت حفظ آبخوان ها گفت: در راستای طرح احیا و تعادل بخشی و با تلاش گروه گشت و بازرسی این اداره،در سال ۱۴۰۲ تعداد ۶۵۰ مورد اقدام حفاظتی  ثبت گردیده که ازاین تعداد ۲۸۰ حلقه چاه غیر مجاز شناسایی و پلمب و 44 حلقه از این چاه ها پر شدند.

وی افزود: تعداد 57  مورد ادوات حفاری غیر مجاز توقیف و همچنین 41 مورد قطع برق و پلمب منصوبات انجام شد و سایر اقدامات شامل جمع آوری خطوط انتقال آب غیر مجاز و کنترل اجرای حکم بوده است.

ابراهیمی با اشاره به همکاری خوب دستگاه قضایی و انتظامی این دو شهرستان برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب زیر زمینی  و سطحی اظهار داشت: این اداره با هرگونه تخلف در زمینه منابع آبی برخورد قانونی و جدی خواهد داشت.

وی همچنین در نصب کنتور های هوشمند در دو بخش کشاورزی و صنعتی اشاره کرد و گفت: 70 درصد از چاه های صنعتی و 97درصد از چاه های کشاورزی این دو شهرستان به کنتور هوشمند مجهز شدند و برای سومین سال پیاپی طرح تحویل حجمی آب کشاورزی با همکاری کشاورزان به طور کامل انجام شد.  

رئیس اداره منابع آب تفت و مهریز افزود: همچنین 2 هزار و  272 مورد بازدید چاه و قنات و کالیبراسیون کنتور های هوشمند چاه های کشاورزی و صنعت و خدمات از سوی گروه گشت و بازرسی این اداره انجام شده است.

وی در پایان ابراز کرد: در راستای مشارکت همگانی مردم و مسئولین در حفاظت بیشتر از منابع آب، تعداد ۳ جلسه شورای حفاظت از منابع آب در سطح دو شهرستان تشکیل شده است.

کد خبر: 3337
  تاریخ خبر : 1403/01/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1403/03/13
 روابط عمومی
 142