مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد:

بارش های اخیر، امیدوارکننده اما بی تاثیر بود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد گفت:با بارش های اخیر، پیش بینی های بارش پاییز که پایین تر از نرمال بود به امیدواری تبدیل شد اما در حال حاضر تاثیر معنا داری برروی منابع آبی استان نداشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد"محمدمهدی جوادیان زاده" با اشاره به وضعیت استان به لحاظ خشکسالی مستمر و عمدتا ناشی از تغییراقلیم افزود::درحال حاضر مهمترین مسئله، تامین آب شرب پایدار است و همه برنامه ریزی ها بر این اساس در حال انجام می باشد.

وی با بیان اینکه خشکسالی بر روی منابع آب زیرزمینی داخل استان به شدت اثر منفی گذاشته و کسری مخزن متوسط دوره آماری استان از 230میلیون متر مکعب به حدود 245میلیون متر مکعب رسیده است گفت: بارش های مقطعی در اردیبهشت ماه و مردادماه سال جاری که مربوط به سال آبی گذشته می شود نشان می دهد در برخی از مناطق، اثرات مثبتی داشته ولی ما همچنان دچار کسری مخزن هستیم.

جوادیان زاده به راهکارهایی که برای توسعه منابع آب شرب برنامه ریزی شده اشاره کرد و گفت: با همکاری شرکت آب و فاضلاب در سال گذشته و 6ماهه اول سال جاری به بیش از 100 حلقه چاه، مجوزهای لازم برای حفر، کف شکنی و جابجایی تخصیص، صادر شده است.

وی اظهار داشت:خوشبختانه با پیگیری های لازم جهت منابع آب انتقالی که توسط مجموعه استان  و وزارت نیرو انجام شده فعلا آب پایدار و مناسبی را دریافت می کنیم و امیدواریم با این رویه ای که طی می شود مشکل خاصی نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد همچنان مدیریت مصرف توسط شهروندان را مهم دانست و گفت: مردم عزیزاستان مثل همیشه مدیریت مصرف را دراولویت برنامه های خود داشته باشند.

 

 

 

 

کد خبر: 2946
  تاریخ خبر : 1401/08/25
  آخرین به‌روزرسانی : 1401/08/28
 روابط عمومی
 52