بازدید مسیر گردشگری آب توسط جمعی از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان

در آستانه هفته دولت جمعی از اصحاب رسانه وخبرنگاران استان در برنامه بازدید از مسیر گردشگری آب که به همت شرکت آب منطقه ای یزد برگزار شد شرکت نموده و ۳منزل از ۷ منزل تعریف شده این مسیر را بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد، این بازدید که با حضور معاون منابع انسانی، مالی و پشتیبانی این شرکت، مدیر اداره منابع آب شهرستان های یزد و اشکذر  و پژوهشگران مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آبی برگزار شد، مورد استقبال خبرنگاران استان قرار گرفت.
مسیر گردشگری آب که شامل 7 منزل(سازه تاریخی آبی) است با همت و همکاری شرکت آب منطقه ای، مرکز بین المللی قنات و سازه های تاریخی آبی و سازمان میراث فرهنگی با هدف جذب گردشگران داخلی و خارجی و شناخت تاریخ و فرهنگ مردم یزد و تمدن کاریزی آن تعریف شده است.
این مسیر، هفت منزل آب و زندگی را به نمایش می گذارد و گردشگر می تواند در مسیر گردش آب به راحتی حرکت و از نزدیک با این منازل و کاربرد آن آشنا شود.
مسیر گردشگری آب از میدان تاریخی امیرچقماق و آب انبار آن آغاز شده به موزه تاریخی آب و سرداب آن می رسد. پس از آن دروازه مهریز قرار دارد که غریبخانه ای است جهت پناه دادن در راه ماندگان و مسافران دور و نزدیک.
 در ادامه مسیر، حمام سنتی شاه کمالیه  و مسجد جامع یزد و پایاب آن قرار دارد.
پایاب رختشویخانه مقصد بعدی در مسیر گردشگری آب است و در نهایت آسیاب آبی وزیر که وظیفه تامین آرد را بر عهده داشته است.
 مسیر گردشگری آب تلاش دارد  نامرئی ها را مرئی سازد و آن‌چه در روح و کالبد شهر جریان داشته را به جهانیان بشناساند.

کد خبر: 2885
  تاریخ خبر : 1401/05/27
 روابط عمومی
 618