مهندس میدانی: بشدت به طرح احیاء و تعادل بخشی امیدوارم

...

در نشستی با حضور مهندس رحیم میدانی معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و مهندس محمد حاج رسولیها مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گزارش عملکرد شش ماهه طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی ارائه شد.

در این جلسه که مهندس حبیبی معاون حفاظت و بهره برداری شرکت مدیریت منابع آب ایران و مهندس میبدی مدیر کل دفتر نظام های بهره برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو و مهندس رضوی نبوی مدیر کل دفتر بهبود بهروری اقتصادی آب وآبفا وزارت نیرو و مهندس مصطفوی مدیر کل حفاظت و بهره برداری منابع آب و امور مشترکین شرکت مدیریت منابع آب ایران و جمعی از مدیران و مسئولان مرتبط حضور داشتند، مهندس میدانی ابتدا از زحمات همه دست اندرکاران این طرح عظیم تشکر و قدردانی کرد.
به گزارش شبکه خبری آب ایران وی در ادامه سخنان خود افزود: کار بزرگی را آغاز کرده ایم و اثرات مثبت این کار نه فقط در منابع آب زیرزمینی بلکه در همه بخش ها مانند آب سطحی نیز قابل مشاهده است.
مهندس میدانی در همین ارتباط اظهار داشت: در حال حاضر ما شاهد این اثرات مثبت در قوایی همچون قوه قضائیه و قوه مقننه نیز هستیم.
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: این کار بزرگ را باید با برنامه پیش برد و از هرگونه آشفتگی پرهیز کرد.
وی در ادامه گفت: در چارچوب طرحهای بزرگ فعالیت ها به پروژه ها و زیر پروژه هایی تبدیل می شود که هر کدام از آنها دارای مدیران مختص به خود است و اقدامات به طور منظم پایش و آسیب شناسی شده و موانع آن بر طرف می شود.
مهندس میدانی در ادامه با تاکید بر ضرورت تحرک بیشتر طرح احیاء گفت: به طور مثال هنوز تشکیل شورای های حفاظت روی غلطک نیفتاده و به همین دلیل باید سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.
وی همچنین اظهار داشت: همه پروژه ها و زیر پروژه های این طرح به طور عجیبی با یکدیگر مرتبط هستند و اندرکنش دارند و باید با اجرای پیش نیازهای هر پروژه وارد پله بعدی شویم . در همین ارتباط باید دفتر مدیریت پروژه این طرح تقویت شود.
مهندس میدانی در ادامه ضمن تشکر از حمایت های مهندس چیت چیان وزیر نیرو از طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی گفت: در اجرای این طرح بخش ستاد وزارت نیرو و بخش شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران به دنبال یک هدف هستیم و می خواهیم با یک تلاش جمعی کاری ماندگار از خود بجا بگذاریم وکار اینجانب هم به عنوان معاون وزیر ، رفع موانع و کمک به تحقق اهداف است.
مهندس میدانی در ادامه سخنان خود بر لزوم مطالعه دقیق و چندباره دستورالعمل های طرح احیاء توسط مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای و سایر مسولان ذیربط تاکید کرد و اظهارداشت: با داشتن عزم و جدیت در کار حتماً نتیجه خواهیم گرفت و من بشدت به طرح احیاء امید دارم.
در ادامه این نشست مهندس محمد حاج رسولیها مشاور وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران طی سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر تمام تمرکز شرکت مدیریت منابع آب ایران روی طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی قرار دارد و تبدیل به دغدغه اصلی این شرکت شده است و خوشبختانه نگاه پروژه ای به آن در شرکت هم وجود دارد.
وی در ادامه گفت: طرح احیاء فرصتی گرانبها برای بخش آب کشور است که هرگز تکرار نخواهد شد .
مشاور وزیر نیرو در ادامه با اشاره به حمایت و تاکید وزیر نیرو بر اجرای این طرح اظهار داشت: در اجرای این طرح می بایست مراقب مسائل اجتماعی آن نیز بود.
مهندس حاج رسولیها اظهارداشت: ایجاد باور و امید به این طرح در شرکت های آب منطقه ای از مسائل مدنظر شرکت مدیریت منابع آب ایران است.
به گزارش شبکه خبری ایران در ادامه این نشست گزارش عملکرد طرح احیاء و همچنین مشکلات و موانع موجود و پیشنهاد های مرتبط جهت حل مشکلات توسط مشاور مطرح گردید و راهنمایی های لازم توسط مهندس میدانی ارائه شد.

کد خبر: 1126
  تاریخ خبر : 1394/08/13
 کربلایی اکرمی
 1260